A kiállítást Gaal György és Székely Sebestyén György ajánlotta az érdeklődők figyelmébe - ROHONYI D. IVÁN
A művészeti érték mellett a dokumentumjellegre is fontos hangsúly került a szervezés során, hogy egy igazán jelentős Kolozsvár-képet mutassanak be a művészetkedvelő közönségnek. – Hasonló címmel több alkalommal rendeztek már kiállítást, így például Ditrói Ervin is 1959-ben, a szocialista realizmus végén, helyszínként pedig a Művészeti Múzeum szolgált – tette hozzá a galériaigazgató, majd Gaal Györgynek, a KLMT elnökének adta át a szót.
– A kacskaringós kis utcák, a lámpaoszlopok, a gyárkémények stb. egyaránt hozzátartoznak egy város műemlék jellegéhez. Különösen aktuális ez Kolozsvár esetében, talán egyetlen olyan erdélyi város sincs, amely ennyire gazdag lenne műemlékekben. A kincses város megmenekült a hetvenes, nyolcvanas és kilencvenes évek nagy pusztításaitól, történelmi városrésze aránylag épen maradt – magyarázta Gaal György, hozzáfűzve: a művészeknek a múltban és a jelenben egyaránt szerencsés dolguk van, ha Kolozsvár megörökítésére vállalkoznak.
A 19. század hetvenes éveitől a 21. század első évtizedéig látott, érzett Kolozsvárt bemutató kiállítás jövő péntekig látogatható a Quadro Galériában (Jókai/Napoca utca 2–4. szám), a hét minden napján 11 és 14, valamint 15 és 19 óra között.
FERENCZ ZSOLT
http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article%2CPArticleScreen.vm/id/77661
