322 művész alkotásai, akik 110 ENSZ-tagországot képviselnek minden kontinensről
***
În perioada 9-13 septembrie 2013 Fundaţia „Inter-Art” din Aiud în
parteneriat cu Misiunea Permanentă a României pentru ONU, Institutul
Cultural Român din New York, Consiliul Judeţean Alba, Primăria Aiud,
Centrul Cultural „Liviu Rebreanu” Aiud, Fundaţia Comunitară Alba va
organiza la Sediul Naţiunilor Unite din New York o expoziţie
intercontinentală de Mail Art care, prin amploarea sa, va reprezenta o
premieră mondială absolută. 322 artişti din 110 ţări de pe toate
continentele lumii au răspuns invitatiei noastre şi au trimis lucrări
pentru acest proiect care va reprezenta cea mai mare expoziţie de Mail
Art organizată vreodată în lume.
