Suba László, Deleanu Márta, Nagy Annamária, Labancz-Cismașiu Ágnes, Dimény Attila és Vetró András. A szerző felvétele
A
kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítási
termében szerda délután megnyílt a tordai képzőművészek Színek és
formák című tárlata Deleanu Márta festőművész és grafikus, Nagy
Annamária üvegiparművész, Labancz-Cismaşiu Ágnes textilművész és Suba
László szobrász alkotásaiból, akiket a saját bevallásuk szerint
barátság, egyetértés és a művészet iránti elkötelezettség köt össze. A
tordai alkotócsoport négy oszlopos tagja ez idáig Marosvásárhelyen,
Szovátán, Nagybányán, Kolozsváron, Székelyudvarhelyen és Kovásznán
mutatkozott be.
Dimény Attila, a múzeum vezetője köszöntőbeszédében hangsúlyozta: immár negyvenkét éve annak, hogy ebben a teremben egyéni és közös tárlatokat állítanak közszemlére, de a mostani kiállítás a maga nemében egyedi, ugyanis mindeddig egyetlen tordai alkotó sem mutatkozott be itt. A kiállítást Vetró András szobrász nyitotta meg, méltatta a közszemlére állított alkotásokat. A megnyitón közreműködött Bagoly Anabella, a Nagy Mózes Líceum végzős tanulója, aki Ady Endre Misztérium és Kányádi Sándor Előhang című versét szavalta el, valamint a tordai Nagy Csongor, aki gitárkísérettel világi és virágénekeket adott elő.
A tordai művészek közös tárlata október 21-ig látogatható.
