Pénteken
ér véget Nagyenyeden a XXII. Inter-Art művészeti alkotótábor, amelyhez
idén – immár hatodszorra – egy nemzetközi népzene- és néptáncfesztivál
is kapcsolódik.
Az alkotótáborban húsz ország mintegy negyven képzőművésze vesz részt. A
megnyitón Oana Badea polgármester a hagyományok kialakításának szívós
és kitartó háttérmunkáját elemezte, Lörincz Helga alpolgármester pedig a
külömböző nemzetek által termelt többletértékekre hívta fel a
figyelmet.
Az
Inter-Art alkotótábor megnyitójának szerves részét képező mail-art
(levélben elküldhető formátumú alkotások) kiállításon, amely idén az
„Art vs. Pokémon” címet kapta, idén is számos ország művésze rermekelt. E
mellett rendhagyó módon egy diáklány, Anca Sas szárnypróbálgatását
jelentő bemutatkozására is sor került.
Az Interart előnye ugyanis, hogy a befutott, neves művészek mellett,
induló tehetségek is szóhoz jutnak. A közel két hétig tartó tábort
augusztus 26-án, pénteken az együttlét során készült munkákat bemutató
kiállítás zárja, emellett néhány egyéni és csoportos kiállításra is sor
került.
Gyulafehérváron
a Kolozsváron élő, albániai Oriola Kureta Semenescu, illetve az
országot a hetvenes években elhagyó, szebeni Gerd Messmann állított ki.
Mivel augusztus 20-a egybeesik Balog István, az Interart Alapítvány
elnökének névnapjával, ezt az alapítvány galériájában ünnepelték Suzie
Veroff kanadai festő első európai kiállításával egybekötve.
Tamás András
****
Horváth Gyöngyvér enyedi munkái:
****
Fotó: Lixandru Róbert
