Horváth Szôke Gyöngyvér grafikáiból nyílt kiállítás szeptember 25-én Pécsett, a Várkonyi Nándor könyvtárban.
A mûvésznô számára ez a 2. találkozás a pécsi tárlatlátogatókkal. Elsô alkalommal 1992-ben állított ki. A köszöntôt Keresztúri József könyvtárigazgató mondta, a kiállított anyagot Takács Dezsô, Rudnay-díjas grafikus méltatta. Többek között a következôket mondta: "A természet, a szép szeretete, az alkotói vágy örök emberi tulajdonság. Ennek az alkotói vágynak a megvalósulása látszik a kiállított munkákon. A mûvésznô képeit a látvány és élmény alapján készíti, amihez felhasználja a grafikai technikákat, a képi elemek különös elrendezôdését, a hideg-meleg színek összhangját, vagy ellentétét. Legyen alkotásainak témája bármi, mindig érzôdik ezekben a valóság megragadására irányuló törekvés és annak olyan képi megjelenítése, hogy minden nézô számára érthetô és élményszerû legyen. A kiállítást szemlélve lépten-nyomon olyan titokra bukkanunk, ami mellett elmegyünk, nem figyelünk rá, észrevétlenek számunkra, de az alkotó keze által, az Ô megformálásában és segítségével a mi birtokunk is lehet. Kézen fog bennünket, és bejárhatjuk vele a körülöttünk lévô világot."
Míg Horváth Gyöngyvér a megnyitó izgalmait élte át, addig Kuckó-játszóházas kolléganôi Csoltkó Annamária és Mann Gabriella a Szivárvány Gyermekház kézmûves oktatóival közösen ismét együtt játszottak a pécsi gyermekekkel a könyvtár elôtt felállított sátorban. Az idén is Varga Ferenc, a Gyermekház igazgatója és lelkes segítôtársa, Horzsa Gábor volt a közös tevékenység szervezôje, az a két ember, aki még mindig szívügyének tekinti, hogy a két ház között 1991-ben született kapcsolat ne szûnjön meg.
(balogh)